Kolumbia Buenos Aires Decaf - Felipe Arcila
Farma: Jardines del Edén
Región: Quindío
Odroda: Castillo
Nadmorská výška: 1200 – 1700 m n. m.
Spracovanie: Natural Decaf (Sugar Cane)
Tóny: Bobuľové ovocie, ananás, červené víno
Skóre: 87
Praženie: Filter
Odporúčaná príprava: Filter (Batch brew, Cold Brew, V60, AeroPress, Chemex..), Moderné Espresso
Kategória: | Káva |
---|
Nájsť výnimočnú bezkofeínovú výberovku veru nie je jednoduché. Nechceli sme do ponuky zaradiť iba "niečo, čo je bez kofeínu" – hľadali sme kávu, ktorá bude skutočne zaujímavá a chutná. A myslíme si, že sa to čakanie oplatilo.
Felipe Arcila je spolu s bratom Carlosom štvrtou generáciou pestovateľov kávy. Ich cesta však nebola priamočiara – najskôr odišli študovať do Austrálie, kde naplno objavili potenciál výberovej kávy a rozhodli sa ho priniesť späť domov. Dnes nielen pestujú výnimočné odrody, ale aj exportujú kávu do celého sveta.
Táto káva pochádza z farmy Jardines del Edén, nachádzajúcej sa v regióne Quindío. Čerešne boli ručne zbierané a sušené pri kontrolovanej teplote na vyvýšených posteliach.
Odstránenie kofeínu prebehlo pomocou cukrovej trstiny a vody – vďaka tejto metóde si káva zachováva prirodzenú sladkosť aj plnosť chuťového profilu. V šálke nájdeš živú aciditu a bohaté tóny bobuľového ovocia, ananásu a náznaky červeného vína.
Ideálna voľba pre každého, kto si chce dopriať výberovku – aj bez kofeínu.
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.