O nás

melody_fine-roastery_positive_JPG (1)2

 

Slovenská pražiareň výberovej kávy a orechov

Vydali sme sa na neľahkú cestu, po ktorej nás vedie presvedčenie a nezlomná viera v kvalitu a poctivosť. Náš koncept je založený na dlhodobej vízii, na odhodlaní neustáleho zlepšovania sa, kde na prvom mieste je zákazník spoločne s našimi hodnotami. Tri naše produkty získali vo Veľkej Británii ocenenie Great Taste Award 2022. Napriek skvelým hodnoteniam odbornej poroty k našim produktom, budú pre nás vždy na prvom mieste referencie Vás, našich zákazníkov.
 
Aldi_taste-removebg-preview 
 
Pre spoluprácu si vyberáme poctivých dodávateľov, farmárov a pestovateľov, s ktorými máme dlhodobé vzťahy postavené na vzájomnej dôvere. Naša výberová káva pochádza z fariem, kde sa okrem kvality v maximálnej miere zohľadňujú aj ekologické postupy. Lieskové orechy najvyššej kvality  s certifikátom IGP pochádzajú z talianskeho regiónu Piemont z rodinnej farmy, ktorá sa pestovaniu venuje už niekoľko generácií. Mandle a pistácie berieme zo Sicílie. Pod sopkou Etna sa na sopečnej pôde pestujú výnimočné pistácie s chráneným označením pôvodu DOP Bronte. Med nám dodáva slovenská rodinná včelia farma z národného parku Slovenský kras.
 

Naše prvé skúsenosti s kávou a samotným pražením siahajú do roku 2015, kedy sme v Mondieu začínali s pražením vlastnej kávy. Neskôr však prišiel čas posunúť sa. Začali sme postupne pripravovať náš nový vlastný koncept. Absolvovali sme školenia v Prahe a v Taliansku, neskôr aj školenie od Coffee Quality Institute, od ktorého sme získali certifikát. V roku 2018 prebiehala postupná príprava a zriaďovanie malej pražiarne, čím následne oficiálne vznikol koncept Melody.

V zahraničí sme nadviazali cenné kontakty založené na vzájomnej dôvere. Výberové kávy sme boli otestovať a vyberať u nášho obchodného partnera vo Francúzsku, a tie najlepšie orechy máme zase z Talianska.
Naše produkty môžete nájsť a ochutnať aj u týchto partnerov, s ktorými máme výbornú spoluprácu
 
SPIN Cocktail bar • Reštaurácia SĽUK
 

BANNER_03

 

Späť do obchodu