O nás

melody_fine-roastery_positive_JPG (1)2

 

Slovenská pražiareň výberovej kávy a orechov

Vydali sme sa na neľahkú cestu, po ktorej nás vedie presvedčenie a nezlomná viera v kvalitu a poctivosť. Náš koncept je založený na dlhodobej vízii, na odhodlaní neustáleho zlepšovania sa, kde na prvom mieste je zákazník spoločne s našimi hodnotami. Tri naše produkty získali vo Veľkej Británii ocenenie Great Taste Award 2022. Napriek skvelým hodnoteniam odbornej poroty k našim produktom, budú pre nás vždy na prvom mieste referencie Vás, našich zákazníkov.
 
melody template(1).pptx 
 
Pre spoluprácu si vyberáme poctivých dodávateľov, farmárov a pestovateľov, s ktorými máme dlhodobé vzťahy postavené na vzájomnej dôvere. Naša výberová káva pochádza z fariem, kde sa okrem kvality v maximálnej miere zohľadňujú aj ekologické postupy. Lieskové orechy najvyššej kvality  s certifikátom IGP pochádzajú z talianskeho regiónu Piemont z rodinnej farmy, ktorá sa pestovaniu venuje už niekoľko generácií. Mandle a pistácie berieme zo Sicílie. Pod sopkou Etna sa na sopečnej pôde pestujú výnimočné pistácie s chráneným označením pôvodu DOP Bronte. Med nám dodáva slovenská rodinná včelia farma z národného parku Slovenský kras.
 
Kávu aj orechy pražíme pravidelne každý týždeň v takých množstvách, ktoré sa predajú v najbližších dňoch od upraženia. Chceme totiž, aby sa k Vám naše produkty dostávali čerstvo pražené. Zároveň sa Vám ich snažíme odoslať v čo najkratšom čase, a preto dbáme na rýchle doručenie.
 
Pri nákupe na našom e-shope môžete využívať vernostné zľavy. Je to jednoduché - stačí si vytvoriť registráciu a objednávky realizovať cez Vaše konto, v ktorom sa Vám pripisuje Vaša aktuálna vernostná zľava (5%, 7% alebo 10%) na základe súčtu realizovaných objednávok. Už pri súčte realizovaných objednávok v sume 80 EUR Vám bude pridelená vernostná zľava 5%. Po prihlásení do Vášho konta tak uvidíte pri všetkých produktoch ceny s Vašou zľavou.
 


Naše prvé skúsenosti s kávou a samotným pražením siahajú do roku 2015, kedy sme v Mondieu začínali s pražením vlastnej kávy. Neskôr však prišiel čas posunúť sa. Začali sme postupne pripravovať náš nový vlastný koncept. Absolvovali sme školenia v Prahe a v Taliansku, neskôr aj školenie od Coffee Quality Institute, od ktorého sme získali certifikát. V roku 2018 prebiehala postupná príprava a zriaďovanie malej pražiarne, čím následne oficiálne vznikol koncept Melody.

V zahraničí sme nadviazali cenné kontakty založené na vzájomnej dôvere. Výberové kávy sme boli otestovať a vyberať u nášho obchodného partnera vo Francúzsku, a tie najlepšie orechy máme zase z Talianska.
 
 

BANNER_03

 

Späť do obchodu