Yuppie - radosť z Kolumbie

Produkcia kávy predstavuje v Kolumbii významnú časť hospodárstva. Priemerný vek farmárov kávy je však dosť vysoký - 58 rokov. Mnoho mladých Kolumbijčanov odchádza pracovať do veľkých miest, kde sú zárobky vyššie, ako na vidieku. Juan Sallaveria sa rozhodol, že chce prispieť k tomu, aby sa mladí ľudia viac venovali poľnohospodárstvu a pestovaniu kávy a neodchádzali tak z prostredia vidieka. Založil projekt Yuppie, ktorý združuje mladých farmárov v regióne Valle de Las Animas v provincii Antioquia. Pojem Yuppie predstavuje radosť a nádej, ktorú títo ľudia zdieľajú. Chcú dať kávovej kultúre v Kolumbii novú nádej. Zamerali sa na kvalitu a na pestovanie výberovej kávy, vďaka ktorej môžu dosahovať vyššie zárobky. Procesy na farme sú ekologické a ohľaduplné ich okolitému životnému prostrediu. Príkladom je aj zalesňovanie okolitých častí farmy. Udržateľnosť a životné prostredie sú v ich projekte kľúčové. Tento projekt je nám veľmi sympatický a preto sme sa ho rozhodli podporiť. A navyše - káva, ktorú títo odhodlaní ľudia pestujú, je skutočne výnimočná.

Valle de Las Animas je hornatý región s vysokou nadmorskou výškou. Káva tu rastie vo výške 1600 - 2100 metrov nad morom, čo jej výrazne pridáva na kvalite. Spracovaná je mokrým spôsobom, vďaka čomu je chuťovo čistejšia. Má šťavnaté pomarančové telo s dochuťou horkej čokolády. V aróme môžeme nájsť tóny kokosu. Vhodná je na rôzny spôsob prípravy espressa. Yuppie je skutočná radosť v šálke.

 

Ilustrácia: guny

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie