Výnimočné microloty

V našej ponuke nájdete kávy, ktoré sú v nej už dlhodobo a ktoré ste si zároveň veľmi obľúbili. Máme na mysli výberové zrnká z brazílskeho projektu Bobolink a kolumbijského projektu Yuppie. Okrem nich však ponúkame aj ďalšie výnimočné kávy, ktoré majú označenie microlot. Ide o kávy s vysokým cuppingovým skóre 86+, ktoré odzrkadľuje vášeň, odbornosť a inovatívnosť v prístupe daných farmárov. Výsledkom sú kávy jedinečných a veľmi zaujímavých chutí. Microlot zároveň znamená, že ide o kávu, ktorá bola vypestovaná v menšom a obmedzenom množstve.

 

Keňa Chania

Farmár Boyce Harries patrí ku piatej generácii rodiny, ktorá má dve kávové plantáže na červených sopečných pôdach na farme Chania Estate v keňskom regióne Thika. Zamestnávajú 40 osôb na plný úväzok a v období zberu tam pracuje až do 300 ľudí. Pre deti pracovníkov dokonca otvorili vlastnú škôlku. Táto káva odrody SL-2412 je microlotom so skóre 86 bodov. Spracovaná bola premývaným spôsobom, ktorý zahŕňal dva stupne fermentácie. V tom prvom trvala fermentácia po odstránení dužiny kávovej čerešne 8-12 dní. Následne bola káva premytá a fermentovaná druhý krát po dobu 5 hodín. Proces sušenia na takzvaných afrických posteliach trval 2 týždne. Táto káva má vo svojej chuti tóny manga, marhule a karamelu.

 

 

Ekvádor Tulipe

Severozápadne od ekvádorského hlavného mesta Quito, len hodinu cesty od rovníka, sa v regióne Tulipe nachádza farma 1600 Estate, ktorej názov je odvodený od tunajšej nadmorskej výšky, ktorá je v rozmedzí od 1600 do 1700 metrov nad morom. Na siedmych hektároch tu v tieni endemických drevín, cédrov a banánovníkov rastú kávovníky rôznych variet. Až 85% úrody je zbieraných ručne v období zberu od júna do novembra. V národnej súťaži sa táto farma umiestnila medzi najlepšími. Vlastnia ju traja spoločníci Mateo Patiño, Gilda Carrascal a Andy Davalos. Ich varieta pacamara s cuppingovým skóre 87 bodov má veľmi zaujímavú florálnu chuť s bobuľovým ovocím a tónmi vanilky.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie