Piemontské lieskovce

Pražené orechy majú v našej ponuke už tradičné zastúpenie. Mandle a pistácie zo Sicílie spod sopky Etna si predstavíme inokedy. Teraz sa zamerajme na výnimočné lieskovce z talianskeho Piemontu.

 

Piemont je región na severozápade Talianska a jeho hlavným mestom je Turín. Okrem iného je tento región známy predovšetkým vďaka poľnohospodárstvu a vzťahu miestnych obyvateľov s tunajšou vzácnou pôdou, za čo bol región zapísaný do svetového zoznamu UNESCO. Už od nepamäti sa tu na typických zvlnených kopcoch pestoval vinič. Piemontské vína patria k najlepším na svete.

 

Svetovo oceňované sú aj lieskovce, ktoré sa tu pestujú. Okrem toho, že sú zdrojom rôznych vitamínov či vlákniny, majú po upražení krehkú štruktúru a svoju lahodnú nezameniteľnú chuť. Pýšia sa certifikátom kvality IGP označujúcim autentický taliansky produkt najvyššej kvality. Vyrábajú sa z nich tie najchutnejšie orieškové krémy.

IMG_2184

Náš koncept už od začiatku budujeme výhradne na kvalite. Piemontské lieskovce v našej ponuke sú toho dôkazom. Pred pár rokmi sme južne od Turína objavili rodinnú farmu, kde lieskovce pestujú už niekoľko generácií. Vďaka nášmu partnerstvu postavenému na vzájomnej dôvere vám dovážame tie najkvalitnejšie a najčerstvejšie lieskovce z daného zberu, ktoré pre vás následne čerstvo pražíme v našej pražiarni.

 

Z týchto lieskovcov je takisto vyrábaná aj naša lieskovcová nátierka s obsahom lieskovcov až 80%. Je jemne sladená agátovým medom od včelára z rodinnej včelej farmy v národnom parku Slovenský kras. Obsahuje aj chrumkavé kúsky drvených pražených lieskovcov a takisto trochu kakaového masla, ktoré zabezpečí nátierke hustejšiu konzistenciu pri skladovaní v chladničke.

 

Vaše referencie na orechy a nátierky v našej ponuke sú doslova úžasné a verte nám, máme z toho obrovskú radosť. Neraz sa nás pýtate, prečo sa nezameriavame vyslovene iba na tieto produkty, ktoré nemajú takmer žiadnu konkurenciu na slovenskom trhu. Nenájdete ich ani v obchodných sieťach. Je to práve pre to, že nechceme ísť cestou kvantity, ale chceme si udržiavať kvalitu, ktorú sme nastavili a ktorá si našla cestu ku vám. Mať v ponuke vyslovene piemontské lieskovce nie je úplná samozrejmosť. Úroda z nich nemusí byť každý rok rovnaká. To následne ovplyvňuje aj samotné náklady. Minulý rok boli v regióne Piemont silné búrky, krupobitie a výdatné dažde, ktoré poznačili vtedajšiu úrodu. Našťastie to však nemalo vplyv na našu ponuku, a aj vtedy sme vám mohli dodávať a pražiť tie najlepšie lieskovce a nátierky na svete.

 

A tak to bude stále. Mnohí nám hovoríte, že Vianoce bez našich pražených orechov si už ani neviete predstaviť. Vždy sa budeme snažiť o to, aby ste mali tie pravé orechové Vianoce.

Späť do obchodu