Kolumbia Buenos Aires - Decaf

Výberová káva / Specialty Coffee

Skóre kávy: 87

100% arabika
Varieta: Castillo
Región: Quindio, Jardines del Eden, farmár Felipe Arcila
Nadm. výška: 1200 - 1700 m n.m.
Spracovanie: Natural Decaf, Sugar Cane
Tóny: bobuľové ovocie, ananás, červené víno
Acidita: vysoká

Stupeň praženia        93234840_2729648803934852_5454493639969341440_n

 

Spôsob prípravy           filter1  pakovy1  cold1

 

Nájsť výnimočnú bezkofeínovú výberovku veru nie je jednoduché. Nechceli sme mať v našej ponuke priemerný decaf. Preto sme hľadali o čosi dlhšie. Myslíme si, že sa to čakanie skutočne oplatilo.


Oslovil nás Santiago zo spoločnosti, ktorá zastupuje tie najlepšie kolumbijské farmy s výberovými kávami. So svojou kolegyňou mal naplánovanú cestu do strednej Európy. Dohodli sme si teda stretnutie v centre Bratislavy, ako inak - na káve. Bolo to veľmi príjemné stretnutie so zaujímavými informáciami, z ktorého sme si zároveň odniesli množstvo skvelých vzoriek od kolumbijských farmárov. Poctivo sme ich testovali, a následne si nechali rezervovať do našej ponuky aj túto novinku.


Felipe spolu so svojim bratom Carlosom patria k štvrtej generácii rodinnej farmy. Ich otec ich od pestovania odhováral s odôvodnením, že to nie je ekonomicky výhodné, keďže sám čelil v minulosti mnohým prekážkam. Obaja sa teda rozhodli odcestovať do Austrálie, kde absolvovali vysokoškolské štúdium. V Austrálii zároveň videli, aký potenciál má kávová kultúra. To ich inšpirovalo, aby v tejto oblasti predsa len pracovali, a boli toho súčasťou. Vrátili sa do Kolumbie, kde sa naplno začali venovať výberovej káve. Postupne sa od pestovania výberovej kávy dostali až k jej exportu do celého sveta.
Čerešne tejto kávy boli zozbierané ručne a starostlivo vybraté len tie, ktoré boli ideálne dozreté. Následne boli pri kontrolovanej teplote vysušené na takzvaných vyvýšených posteliach až kým nedosiahli požadovanú vlhkosť. Proces odstránenia kofeínu z tejto kávy je jedinečný a to pomocou cukrovej trstiny a vody, vďaka čomu je káva sladšia a uchováva si svoj chuťový profil. A ten je ozaj pestrý - od bobuľového ovocia cez tóny ananásu až po náznak červeného vína. Milovníci výberovky, ktorí si ju chcú užiť bez kofeínu, si určite prídu na svoje.

Variant
Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Zvoľte variant
19,90 € 10,50 € 27,90 € 37,50 € od 10,50 € 16,58 € bez DPH 8,75 € bez DPH 23,25 € bez DPH 31,25 € bez DPH od 8,75 € bez DPH
Kategória: Káva
Felipe Arcila Jardines del Eden (4) (1)
Novinka Filter

Popis produktu nie je dostupný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu