Kolumbia Buenos Aires Decaf - Felipe Arcila

Výberová káva / Specialty Coffee
Skóre kávy: 87

100% arabika
Varieta: Castillo
Región: Quindio, Jardines del Eden, farmár Felipe Arcila
Nadm. výška: 1200 - 1700 m n.m.
Spracovanie: Natural Decaf, Sugar Cane
Tóny: bobuľové ovocie, ananás, červené víno
Acidita: vysoká

Stupeň praženia        93234840_2729648803934852_5454493639969341440_n

 

Spôsob prípravy           filter1  pakovy1  cold1

 

Nájsť výnimočnú bezkofeínovú výberovku veru nie je jednoduché. Nechceli sme mať v našej ponuke priemerný decaf. Preto sme hľadali o čosi dlhšie. Myslíme si, že sa to čakanie skutočne oplatilo.


Oslovil nás Santiago zo spoločnosti, ktorá zastupuje tie najlepšie kolumbijské farmy s výberovými kávami. So svojou kolegyňou mal naplánovanú cestu do strednej Európy. Dohodli sme si teda stretnutie v centre Bratislavy, ako inak - na káve. Bolo to veľmi príjemné stretnutie so zaujímavými informáciami, z ktorého sme si zároveň odniesli množstvo skvelých vzoriek od kolumbijských farmárov. Poctivo sme ich testovali, a následne si nechali rezervovať do našej ponuky aj túto novinku.


Felipe spolu so svojim bratom Carlosom patria k štvrtej generácii rodinnej farmy. Ich otec ich od pestovania odhováral s odôvodnením, že to nie je ekonomicky výhodné, keďže sám čelil v minulosti mnohým prekážkam. Obaja sa teda rozhodli odcestovať do Austrálie, kde absolvovali vysokoškolské štúdium. V Austrálii zároveň videli, aký potenciál má kávová kultúra. To ich inšpirovalo, aby v tejto oblasti predsa len pracovali, a boli toho súčasťou. Vrátili sa do Kolumbie, kde sa naplno začali venovať výberovej káve. Postupne sa od pestovania výberovej kávy dostali až k jej exportu do celého sveta.
Čerešne tejto kávy boli zozbierané ručne a starostlivo vybraté len tie, ktoré boli ideálne dozreté. Následne boli pri kontrolovanej teplote vysušené na takzvaných vyvýšených posteliach až kým nedosiahli požadovanú vlhkosť. Proces odstránenia kofeínu z tejto kávy je jedinečný a to pomocou cukrovej trstiny a vody, vďaka čomu je káva sladšia a uchováva si svoj chuťový profil. A ten je ozaj pestrý - od bobuľového ovocia cez tóny ananásu až po náznak červeného vína. Milovníci výberovky, ktorí si ju chcú užiť bez kofeínu, si určite prídu na svoje.

bez kofeinu, bezkofeinova

Variant
Možnosti doručenia
Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (5 ks) Zvoľte variant
19,90 € 10,50 € 27,90 € 37,50 € od 10,50 € 16,58 € bez DPH 8,75 € bez DPH 23,25 € bez DPH 31,25 € bez DPH od 8,75 € bez DPH
Kategória: Káva
Felipe Arcila Jardines del Eden
Na Filter

Popis produktu nie je dostupný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu