Melody

Náš koncept

melody_organic-roastery_positive_JPG

Koncept Melody vznikol na základe lásky ku káve s cieľom zúžitkovať niekoľkoročné skúsenosti s jej pražením a gastronómiou ako takou. Zaumienili sme si poskytovať našim zákazníkom produkty z tých najkvalitnejších surovín od farmárov a producentov, s ktorými udržiavame blízke kontakty a dobré vzťahy. Našim cieľom nie je vyrábať produkty s ohľadom na kvantitu, ale výlučne na ich kvalitu. Preto naše výrobky nedostanete v bežných obchodných sieťach a kaviarňach. Tak, ako si poctivo vyberáme našich dodávateľov, rovnako dôkladne umiestňujeme naše produkty na trh. Chceme totiž, aby sa naše produkty dostali ku Vám vždy v tej najlepšej kvalite.

Výnimočné chute, ktoré u nás dostanete, pochádzajú z celého sveta. Zvlášť sa však zameriavame na našich partnerských farmárov, ktorých by sme Vám radi bližšie predstavili, nech viete, od koho suroviny našich výrobkov pochádzajú. Našu dôveru majú farmári, ktorí v obklopení čistej a krásnej prírody zohľadňujú udržateľný rozvoj a ekologickú stránku svojej produkcie. Veľmi si vážime ich každodennú poctivú prácu.

 

Kolumbia - región Antioquia, Valle de Las Animas Yuppie

V Kolumbii odchádza množstvo mladých ľudí žiť do väčších miest s vidinou vyšších zárobkov a lepšieho života. Juan Sallaveria sa rozhodol, že rozbehne projekt, v rámci ktorého bude motivovať a podporovať mladých farmárov v produkcii výberovej kávy, aby tak dosiahli vyššie zárobky a nemuseli sa teda odsťahovať. Sme veľmi radi, že ich snahu môžeme podporiť. Produkujú totiž skvelú kávu a zároveň pomáhajú chrániť životné prostredie. Pri pestovaní kávovníkov nepoužívajú žiadne chemikálie, hnoja výlučne prírodným hnojivom zo zvyškov dužín kávových čerešní a takisto zalesňujú nižšie položené oblasti pri farmách. Yuppie symbolizuje radosť a nádej pre týchto farmárov so spoločnou víziou s ohľadom na udržateľnosť, kvalitu a životné prostredie.

Yuppie Coffee (1)_1

 

Taliansko - oblasť Piemont

Rodina Benvenuto a ich lieskovcová farma má svoju tradíciu už po celé generácie. Práve odtiaľto, zo severu Talianska, pochádzajú tie najkvalitnejšie lieskovce, ktoré sú oceňované po celom svete. Pýšia sa certifikátom kvality IGP vďaka svojej veľkosti, konzistencii a lahodnej dlhotrvajúcej chuti spolu so skvelou arómou po ich upražení. Naša vzájomná dôvera a spolupráca s farmou Benvenuto je na vysokej úrovni a preto nám zároveň dodávajú aj tie najlepšie sicílske mandle a pistácie. Perfetto, Taliani sú proste majstri v tejto oblasti!

IMG_1443_1 (1)
 

Slovensko - národný park Slovenský kras

V Európe, a na Slovensku nevynímajúc, je ohrozených až 40% včiel a 30% motýľov. Populácia včiel a teda aj efektivita ich produkcie klesá. Už Albert Einstein povedal, že ak uhynie posledná včela, ľudstvu zostávajú štyri roky života. Bez včiel by sme nemali ovocie, zeleninu, koreniny, oleje a mnohé ďalšie produkty. Tento stav nás trápi a preto sme sa v rámci našich možností rozhodli prispieť k zmene. Na Silickej planine, v nedotknutej prírode národného parku Slovenský kras, usilovne pracujú včely z rodinnej včelej farmy Mellifera, s ktorou spolupracujeme. Med z ich produkcie stojí skutočne za to! Sladíme nim naše orechové nátierky. Ale aby ste si ho mohli vychutnať aj na spôsob, ktorý sami uznáte za vhodný, tak ho v našej ponuke nájdete aj samostatne. Budeme veľmi radi, ak nám pomôžete meniť nepriaznivý trend úbytku včiel.

 

unnamed_1